O mnie oraz o współpracy

Jestem ja, a za mną już prawie dwadzieścia pięć lat życia. Za dnia pracuję, po godzinach gotuję i oglądam seriale, ale przede wszystkim - kupuję, kolekcjonuję i całym sercem kocham książki. Czytanie jest dla mnie szczególnie ważne. Mówi się "jesteś tym, co jesz" - a skoro i mózg trzeba bez ustanku karmić wartościową wiedzą, to ja wybieram do tego celu książki.

Wielbię bezgranicznie reportaże i ogólnie pojętą literaturę faktu na wysokim poziomie, a więc nie dla mnie dramatyczne historie z życia wzięte, pisane tabloidowym językiem. Nieco niżej na liście ulubionych rozgościły się niecodzienne książki z gatunku literatury pięknej - tu moją największą miłością okazały się tytuły o tematyce postkolonialnej i antyutopie, szczególnie, jeśli mają w sobie coś z magicznego realizmu.

Czasem wpadnie mi w ręce obyczajówka, choć dawno już uznałam, że cenię sobie wartościowsze lektury. Od czasu do czasu daję szansę kryminałom i powieściom sensacyjnym. Nie lubię się za to bardzo z klasyczną fantastyką, szerokim łukiem omijam także literaturę erotyczną (najchętniej udałabym, że coś takiego w ogóle nie istnieje). Moją najnowszą misją jest oswojenie się z polską prozą z wyższej półki.

O swojej biblioteczce opowiedziałam nieco u Kota Nakręcacza, a o czytelniczych zwyczajach u Natalii z Książką po łapkach. Jeszcze więcej o mnie mówią moje czytelnicze przemyślenia. Choć nie wiem absolutnie wszystkiego o książkach i ekspertem w dziedzinie literatury nie jestem, robię wszystko, by poszerzać swoje horyzonty. 


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Chętnie podejmuję współpracę z wydawnictwami, autorami, księgarniami i portalami książkowymi. Jest wiele książek. które warto przeczytać i podzielić się nimi z innymi czytelnikami, a promocja dobrej i wartościowej literatury to dla mnie prawdziwa przyjemność.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, napisz - na wiadomości odpowiadam w ciągu 24 godzin. Znajdziesz mnie pod tym adresem:

annapotuczko@gmail.com


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Dotychczas miałam okazję współpracować z:

Autorami

Kamilem Wojciechowskim
Małgorzatą SobczakWydawnictwami

http://www.wydawnictwoliterackie.pl/
http://www.wuj.pl/Księgarniami wirtualnymi


Portalem literackim

www.sztukater.pl


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Swoje recenzje publikuję również w serwisach

jako Book Loaf

jako Book Loaf

jako Anna Potuczko

jako Book Loaf

jako AnnaP

jako AnnaP

5 komentarzy:

 1. Wydawnictwo Znak podjęło z tobą współpracę? Bo do mnie kiedyś sami napisali, a jak im wysłałam statystyki to odpisali, że współpracują od 5000 wyświetleń miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak, i nie :) Recenzuję dla Znaku książki, ale to nie jest współpraca blogowa. Ale w tym przypadku po prostu policzyłam recenzję "Powrotu" I. Sowy i "Mrocznego zakątka" G. Flynn jako jednorazowe współprace. Każda, nawet najmniejsza rzecz liczy się na początku :)

   Usuń
  2. Zazdroszczę Ci Aniu nawet tej jednorazowej współpracy - uwielbiam Wydawnictwo Znak :)

   Usuń
  3. Mam nadzieję, że prędzej czy później będzie to stała współpraca, bo też bardzo lubię znakowe czytanki :)

   Usuń
 2. Przypomnę nieśmiało, że do końca tygodnia czekamy na zgłoszenia. Jeśli prowadzisz bloga o książkach i chcesz wziąć udział w pracach jury konkursu na polską współczesną powieść obyczajową - zapraszam!

  https://www.facebook.com/groups/474385759387324/

  OdpowiedzUsuń