niedziela, 29 listopada 2015

Książkowe premiery grudnia

W ostatnim miesiącu roku wydawcy skupiają się przede wszystkim na promowaniu literatury jako wartościowego prezentu gwiazdkowego. W związku z tym premier jest jak na lekarstwo, a spośród tych nielicznych nowości wybrałam dwie książki, z którymi warto się zapoznać:


Eleanor Catton "Próba"
Wydawnictwo Literackie, 3 grudnia


Autorka "Wszystkiego, co lśni", książki-objawienia ubiegłego roku, swoją karierę pisarską zaczęła właśnie od tytułu, który wkrótce pojawi się na polskim rynku. Już w 2008 roku krytycy dostrzegli jej wielki potencjał i ogromny talent. W "Próbie", historii obyczajowego skandalu poruszającego szkolną społecznością Catton zawarła opowieść z kilku punktów widzenia; to będzie świetna książka.Tomasz Grzywaczewski "Życie i śmierć na Drodze Umarłych"
Wydawnictwo Literackie, 3 grudnia


Nie mogło zabraknąć zaniedbywanej przeze mnie ostatnio literatury faktu. Grzywaczewski napisał już parę książek, a tym razem zabiera czytelników w podróż wzdłuż nigdy niedokończonej Transpolarnej Magistrali Kolejowej, która miała być chlubą Związku Radzieckiego. Tam duchy przeszłości zaglądają zza opustoszałych pozostałości po łagrach i nie dają o sobie zapomnieć. Opis brzmi na tyle interesująco, że raczej się na nią skuszę.


A Wy? Myślicie już tylko o świątecznych podarunkach na bliskich, czy planujecie jeszcze jakieś ostatnie grudniowe zaopatrzenie biblioteczkowe?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz